wiertarki do szkła

Firma ATARGLASS zrodziła się w 1994 r. z zamiłowania mojego Taty do prac technicznych, projektowania maszyn oraz pasji do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. Trwająca już blisko 20 lat przygoda z branżą szklarską rozpoczęła się od zbudowania sześciowrzecionowej dwukrawędziarki. Jej popularność przerosła najśmielsze oczekiwania - wyprodukowane w Lidzbarku Warmińskim maszyny trafiały do zakładów szklarskich głównie w obrębie Polski.

obrabiarki do szkła

Wraz z pojawieniem się na rynku małych i średnich zakładów szklarskich coraz częściej pytano o urządzenia, które sprawdzą się w warunkach innych niż te, która panują w halach przemysłowych. To było prawdziwe wyzwanie - stworzyć szlifierkę, która byłaby niewielkich gabarytów, najlepiej dzielona (tak, by można było ją wnieść do nawet do niewielkiego zakładu), energooszczędna, posiadająca zamknięty obieg chłodzenia, oraz najlepiej wielofunkcyjna - umożliwiająca zarówno szlifowanie jak i polerowanie. Zaprojektowane przez mojego tatę maszyny, tj. szlifierka SW - 1 i SW-1S , okazały się strzałem w dziesiątkę i szybko zyskały szerokie grono zadowolonych użytkowników.

akcesoria do szkła

Potem przyszedł czas na zmiany. Oscar Wilde, napisał, że mężczyźni starzeją się, lecz nigdy nie stają się lepszymi :) Nie chcieliśmy (my - bo po powrocie z zagranicy dołączyłem do taty), by tak samo mówiono o naszych szlifierkach. Pełni zapału połączyliśmy nasze pomysły z sugestiami i oczekiwaniami klientów, którzy rozwijając się potrzebowali coraz lepszych maszyn. W ten sposób powstała szlifierka SWG-1, którą cechuje ją jeszcze lepsza jakość szlifu i wydajność pracy.

wiertła do szkła

Ostatnie lata to czas błyskawicznego rozwoju wielu naszych klientów (czapki z głów, Panowie!). Doszedłem do wniosku, że aby sprostać ich oczekiwaniom potrzebuję innego rozwiązania. Wyruszyłem więc w podróż po Polsce w celu znalezienia maszyn spełniających ich wyśrubowane - w konfrontacji z naszym parkiem technologicznym - wymagania. Odwiedziłem szereg zakładów szklarskich, pytałem, testowałem, konfrontowałem z doświadczeniem przy produkcji własnych maszyn. W końcu zdecydowałem - wybór padł na firmę ENKONG. To stamtąd postanowiłem importować maszyny, które zaspokoją potrzeby moich najbardziej wymagających klientów. Dokonaliśmy z tatą podziału zadań - do niego należy produkcja i ulepszanie naszych rodzimych urządzeń, do mnie - sprowadzanie do Polski maszyn spełniających oczekiwania bardziej wyspecjalizowanej grupy odbiorców.

krawędziarki do szkła

Zadowolenie klientów z importowanych przeze mnie maszyn - (głównie krawędziarek 8 i 9 głowicowych), bardzo dobre efekty pracy tych urządzeń, rosnąca liczba zamówień oraz moje zainteresowanie rynkiem azjatyckim sprawiło, że postanowiłem poszerzyć swoją działalność o sprzedaż narzędzi i tlenku ceru. Po wielu rozmowach, negocjacjach i testach - w tym wykonywanych przy pomocy moich stałych klientów - wyselekcjonowałem producentów, którzy dają gwarancję wysokiej jakości narzędzi (tarcze diamentowe, cerowe) oraz najwyższej jakości tlenek ceru w różnych biały oraz ceglasty.

importer maszyn do szkła

W ten oto sposób osiągnąłem swój mały cel - dzisiaj mam możliwość zaoferowania Twojej firmie najwyższej jakości maszyny do obróbki szkła, narzędzia i tlenek ceru. Sprawnie funkcjonujący serwis posprzedażowy oraz fachowe doradztwo oparte na latach doświadczenia w branży szklarskiej. Serdecznie zapraszam do współpracy.

Z pozdrowieniami,
Marcin Tarkowian maszyny do szkła